رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی گفت: باشگاه‌های ورزشی به عنوان کارفرما باید ورزشکاران، کادر فنی، کادر پزشکی و تمام کارکنان خود را بیمه کنند.

مصطفی هاشمی‌طبا، رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی، در رابطه با بیمه ورزشکاران و بازنشستگی آنها گفت: باشگاه‌های ورزشی یک شرکت محسوب می‌شوند و باید بیمه تامین اجتماعی داشته باشند، بیمه ورزشی بحث جداگانه‌ای دارد. اگر باشگاه‌ها بیمه نشوند، باید جریمه شوند. اگر یک فرد بیش از سه ماه برای یک سازمان کار کند، حتما باید بیمه شود. بنابراین همه باشگاه‌ها باید بازیکنان، کادر فنی، کادر پزشکی و ... خود را بیمه کنند چون در واقع آن‌ها مانند کارمند یک شرکت هستند.

او ادامه داد: طبق قراردادشان با باشگاه‌ها، آن‌ها کارمند باشگاه محسوب می‌شوند، حتما باید بیمه تامین اجتماعی داشته باشند. از نظر قانون تامین اجتماعی اگر بازیکنان را بیمه نکرده باشند، یک تخلف است و باید با آن‌ها برخورد شوند.

هاشمی‌طبا تصریح کرد: هر کسی که به عنوان یک کارفرما با یک نفر قرارداد می‌بندد، چه شخصیت حقیقی و چه شخص حقوقی باشد، باید کارمند خودش را بیمه کند. بنابراین همه ورزشکاران ما باید از طریق کارفرمای خود بیمه شوند. این کارفرما در جامعه ورزشی، باشگاه‌ها هستند، حتی اگر هیات‌های ورزشی در قالب یک باشگاه در مسابقات حاضر شوند، یک کارفرما محسوب می‌شوند.

رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی در پایان عنوان کرد: هر ورزشکار به اندازه زمان قرارداد خود با باشگاه‌ها باید بیمه شود. مگر اینکه پایان کار برای آن‌ها زده شود. یعنی تا زمانی که ورزشکار با باشگاه قرارداد دارد، باید بیمه شود، پس از این که قراردادشان به پایان برسد، پایان کار می‌زنند و می‌توانند بیمه بیکاری بگیرند. باشگاه‌ها به عنوان کارفرما باید 23درصد بدهند و 7درصد از قرارداد ورزشکاران کاهش پیدا می‌کند. اگر تا به حال باشگاه‌ها این کار را نکردند، خلاف قانون است. فرقی ندارد چه رشته ورزشی باشد، باشگاه‌ها باید این قانون را رعایت کنند.

بیمه حوادث انفرادی

بیمه حوادث انفرادی

شرکت بیمه میهن نمایندگی 2028 برای اولین بار در ایران بصورت آنلاین با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه ، امکان خرید بیمه حوادث انفرادی را فراهم نموده است.ضمناً این نمایندگی به منظور ترویج و توسعه بیمه الکترونیک به کلیه خریداران خود که بصورت الکترونیکی وجه بیمه نامه را پرداخت نمایند ، به نسبت مبلغ خرید هدایایی اهدا می نماید.

بیمه حوادث انفرادی چیست و چه مزایایی دارد؟
بیمه حوادث انفرادی بیمه است با تعهدات بسیار مناسب و حق بیمه بسیار متعادل در مدت 24 ساعت و در طی یکسال که هزینه پزشکی و دیه , جرح و نقص عضو ناشی از حادثه را پوشش می دهد. ( مهم اینکه بیمه های خدمات درمانی و تامین اجتماعی دیه ناشی از حادثه را تحت پوشش قرار نمی دهند.)

سقف تعهدات در جدول زیر متناسب با نوع شغلتان ، برای فوت و نقص عضو مبلغ 50,000,000 ریال , از کار افتادگی ناشی از حادثه 50,000,000 ریال و هزینه پزشکی تا سقف 5,000,000 ریال تحت پوشش بیمه نامه می باشد.

شایان ذکر است که بیمه نامه فوق الذکر تا سقف 100,000,000 ریال جهت فوت , نقص عضو و ازکارافتادگی و هزینه های پزشکی تا سقف 10,000,000 ریال قابل افزایش است . بدیهی است در اینصورت مبلغ حق بیمه نیز دو برابر خواهد شد.


به عبارت ساده تر چنانچه خدای ناکرده حادثه ای برای شخصی دارای بیمه حوادث انفرادی در مدت یکسال اتفاق بیفتد ، اگر حادثه منجر به فوت یا نقص عضو شود شرکت بیمه میهن موظف است مبلغ تعهد شده (5 تا 10 میلیون تومان) را به بیمه گذار پرداخت نماید.این در حالیست که فرد مورد نظر فقط 10 هزار تومان تا 32500 تومان (بسته به نوع شغل) برای یکسال پرداخت کرده است.(ماهیانه 1000 تا 3000 تومان!)

 

طبقه شغلی

خطر پذیری

نمونه

مبلغ تقریبی حق بیمه سالانه (ریال)

طبقه یکم

اشخاصی که در فعالیت های روزمره خود با حداقل خطر روبرو می باشند.

از قبیل کارکنان اداری و دفتری و افرادی که صرفا در  دفتر کار خود به عرضه خدمات می پردازند

100,000

طبقه دوم

اشخاصی که در فعالیت های روزمره خود در مقایسه با اشخاص موضوع طبقه یک با خطرات نسبی بیشتری روبرو هستند و معمولا علاوه بر استفاده از نیروی فکری با دستشان کار می کنند , لیکن کار آنها با ماشین آلات صنعتی نخواهد بود.

پزشکان , دندانپزشکان , مهندسین ناظر , بازاریاب ها , دوزندگان و انبار داران

130,000

طبقه سوم

شامل اشخاصی که متخصص یا نیمه متخصص می باشند و اکثر آنها معمولا با ماشین و ادوات صنعتی کار می کنند.

کشاورزان و رانندگان

185,000

طبقه چهارم

شامل اشخاصی که با ماشین و ادوات صنعتی پرخطر کار می کنند و یا نوع

کا رآنها پر خطر می باشد . کارگران غیر ماهر صنعتی که به کارهای متعدد روبرو هستند نیز در این طبقه قرار دارند.

پرسکار فلز , دکل بند , مامورین آتش نشانی , رفتگر و بارانداز

265,000

طبقه پنجم

اشخاصی که در فعالیت های روزمره خود با بیشترین خط روبرو هستند.

خلبانان و کارگران معادن

325,000


banklogo.jpg
کلیه حقوق این سایت متعلق به استارتاپ بیمه اول می باشد
     تلفن:   02122087584

قوانین و مقررات
Copyright (©) 2010 - www.mihanbimeh.com