تعداد بيمه‌شدگان با آمار اشتغالزايي دولت در تضاد است
1390/09/29
ایلنا: يك كارشناس مسائل كارگري گفت: آمار بیمه شدگان با وعده های دولت در خصوص ایجاد دو میلیون و 500 هزار فرصت شغلی در تضاد است.

محسن ايزدخواه در گفتگو با ايلنا، افزایش اندک تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی را نشان دهنده افزایش نرخ بیکاری دانست و افزود: طی سه ماهه نخست سال جاری 50 هزار نفر تحت پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی قرار گرفتند و اين تعداد بيمه شده با آمار اشتغالزايي دولت همخواني ندارد.

اين كارشناس مسائل كارگري ضمن انتقاد از وعده ایجاد دو میلیون و 500 هزار فرصت شغلی در کشور تصریح کرد: در حال حاضر آمار بیمه شدگان و وعده های دولت در خصوص ایجاد دو میلیون و 500 هزار فرصت شغلی در تضاد است.

این کارشناس اقتصادی در ادامه یاد آور شد:‌ برای ایجاد هر 100 هزار فرصت شغلی باید یک درصد رشد اقتصادی حاصل شود. از این رو برای ایجاد دو میلیون و 500 هزار فرصت شغلی به نرخ رشد اقتصادی 25 درصدی نیاز داریم. این در حالیست که نرخ رشد اقتصادی سال 90 زیر سه درصد برآورد شده است.

او تصریح کرد: در صورتی که رشد تولید سرمایه در ایران به 12 درصد برسد سالیانه حدود 700 هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد خواهد شد.

این کارشناس اقتصادی 50 درصد اقتصاد کشور را غیر رسمی اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: در حال حاضر بخشی از مقرری بگیران بیمه بیکاری در بازار غیر رسمی کار می کنند.

او افزود: در حال حاضر 80 درصد از مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی حداقل دستمزد را دریافت می کنند و بخش زیادی از آن ها زیر خط فقر گذران معیشت می کنند.

نظرات ارسالی
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:
mihanm.gifbanklogo.jpg
کلیه حقوق این سایت متعلق به استارتاپ بیمه اول می باشد
     تلفن:   02122087584

قوانین و مقررات
Copyright (©) 2010 - www.mihanbimeh.com