موضوعات گروه بیمه های اشخاص:
[بیمه عمر]   [بیمه حوادث اشخاص ]   [بیمه درمان]   
 
خبر خوب معاون رئیسی برای مادران


معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: توسعه چتر حمایتی دولت در راستای حراست از کیان خانواده با پوشش خدمات برای مادران باردار و فرزندان آنها توسعه یافته است.


انسیه خزعلی روز جمعه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: پوشش ۱۰۰ درصدی بیمه برای مادران باردار تا ۲ سالگی فرزند، پوشش ۱۰۰ درصدی فرزندان آنها تا ۵ سالگی و پوشش ۱۰۰ درصدی تعرفه زایمان طبیعی در مراکز دولتی و عمومی دستاوردهای جدیدی هستند که به طور قطع در دولت سیزدهم ادامه دار خواهند بود. 


وی تصریح کرد: یکی از درخواست‌های مهم خانواده‌ها در سفرهای استانی مسئله بیمه ناباروری است و اینک مژده تصویب پوشش دهی کامل بیمه ناباروری برای همه؛ چه آنان که بیمه پایه دارند و چه آنان که ندارند. پیوند تمدید مجوز مراکز درمان ناباوری با این خدمات ضمانت اجرای خوبی است که در قانون پیش بینی شده‌ است.


پوشش بیمه 90 درصدی خدمات درمان ناباروری در مراکز دولتی


بهرام عین اللهی،وزیر بهداشت ، اظهار داشت: تقویت پوشش بیمه، یکی از اهداف دولت سیزدهم است و گام اول در این زمینه، پوشش بیمه به صورت رایگان برای ۶ میلیون نفر فاقد بیمه و مقدمه‌ا‌ی برای اجرای طرح ملی دارویار بود و پوشش همگانی بیمه سلامت در کشور در حال تحقق است.


وی با تاکید بر اهمیت اجرای قانون  حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ، گفت: در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت، مصوبه‌ای برای بیمه خدمات ناباروری به تصویب رسید و بیمه‌ها در مراکز دولتی تا ۹۰ درصد و در مراکز خصوصی، تا ۷۰ درصد هزینه های خدمات ناباروری را پوشش می دهند.

 

وزیر بهداشت ادامه داد: مادران باردار فاقد پوشش بیمه، تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند و تا دوسال بعد از تولد فرزند، می توانند از خدمات رایگان بیمه استفاده کنند همچنین فرزند این مادران نیز تا ۵ سال به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند که امیدواریم در جهت جوانی جمعیت، موثر باشد.

 

عین اللهی از بومی‌گزینی به عنوان بهترین راهکار حل مشکل کمبود نیروی انسانی به ویژه در مناطق محروم یاد کرد و گفت: امسال در شورای آموزش پزشکی و تخصصی، طرحی تصویب شد که بر اساس آن، نیاز نیروی انسانی مناطق محروم با بومی گزینی، برطرف شود. پزشکان متخصص بر اساس قانون باید مدتی را به عنوان طرح، در مناطق محروم خدمت کنند که این طرح، مشکل ماندگاری پزشکان را برطرف نمی کند.

 

وی خاطرنشان کرد: سهمیه جداگانه ای به پزشکان بومی مناطق محروم که در آزمون دستیاری شرکت کرده اند، از امسال اختصاص داده شده و هدف از این مصوبه، افزایش ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق محروم است.

 

وزیر بهداشت همچنین  از اعطای جایزه ملی خدمت ماندگار در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این جایزه به پاس خدمات جامعه پزشکی در مناطق محروم به منظور تقدیر از خدمات این افراد، اعطا و به زودی از این طرح، رونمایی می‌شود.


1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    بعدی    
banklogo.jpg
کلیه حقوق این سایت متعلق به استارتاپ بیمه اول می باشد
     تلفن:   02122087584

قوانین و مقررات
Copyright (©) 2010 - www.mihanbimeh.com